مراقبت های بعد از کاشت مو

مراقبت های بعد از کاشت مو

09371445683

tehran-kasht

مراقبت های بعد از کاشت مو :

بعد از یک روز از کاشت مو، پانسمان قسمت برداشت شده را به آهستگی بردارید. با آب گرم و شامپوی مناسب، محل برداشت شده را با حرکت دست ملایم بشویید و بعد از خشک شدن، کرم بازسازی کننده را روی آن بمالید.
دیگر نیازی به پانسمان مجدد قسمت برداشت شده نیست. این فرآیند را هر روز تا هفت روز بعد از کاشت ادامه دهید.
قسمت کاشت شده تا سه روز بعد از کاشت (روز آخر) نیازی به شستشو ندارد. فقط با یک حوله مرطوب، پیشانی و صورت خود را تمیز کنید.
می توانید هر روز حمام بگیرید و بدنتان را بشویید اما سرتان را زیر آب نگذارید. از روز چهارم تا ششم، قسمت کاشت شده را با یک اسپری بشویید.
آب و شامپو را در اسپری مخلوط کنید و از جلو با فشار روی قسمت کاشت شده، اسپری کنید.
(یک بار در روز) تا روز ششم، دستتان را روی قسمت کاشت شده نگذارید و فقط با اسپری آن را بشویید.
نیازی به سرم شستشو نیست.
آب پخته ی خنک شده برای این کار کفایت می کند.
ممکن است در روز های چهارم تا ششم، بعد از شستشوی قسمت کاشت شده با اسپری، خط های کوچکی در قسمت کاشت شده ببینید که کاملا عادی است و بعد از شستشوی آخر در روز هفتم کاملا ناپدید می شوند.

در اکثر مواردِ کاشت، تورم پیشانی در روزهای اول تا چهارمِ بعد از کاشت رخ می دهد که با کُمپرس یخ روی پیشانی می توان از آن جلوگیری کرد، و نیازی به مصرف دارو نیست و خطرناک نیست.
تورم پیشانی تدریجا در روزهای چهارم و پنجمِ بعد از کاشت از بین می رود.
روز هفتم بعد از کاشت باید محل کاشت را کاملا بشویید. برای اینکه پوسته ها راحت تر از پوست جدا شوند، بهتر است یک تا دو ساعت گاز خیس روی محل کاشت بگذارید و بعد از دو ساعت که پوسته ها شل شدند، با شامپو و زیر دوشِ مستقیمِ آبِ گرم دست بکشید تا همه پوسته ها برطرف شوند.
قطعا موقع شستشو تعدادی تار مو با پوسته ها از محل کاشت بیرون می آیند که نگران کننده نیست.پیاز مو در پوست می ماند و بعد از چند ماه، موهایِ دائمی به صورت طبیعی رشد می کنند.
بعد از شستشوی کامل در روز هفتم، می توانید در روزهای بعد از کاشت مثل همیشه دوش بگیرید.
روش خاصی برای شستشو مو و فاصله آن ندارید. چربی پوست سر ربطی به کاشت مو و نتیجه آن ندارد.
وقتی حمام می گیرید باید پوست سر را با کشیدن دست زیر دوش کامل بشویید و محل کاشت را تمیز نگه دارید وگرنه ممکن است جوش های سرسفیدی در محل کاشت بزند که نتیجه کاشت مو را ضعیف می کند.

برای خوابیدن روش خاصی ندارید، فقط مراقب باشید که ناحیه کاشت شده آسیب نبیند. لازم نیست بپهلو یا نشسته بخوابید! هر جوری که راحت تر هستید بخوابید. ریزش موها در هفته های بعد از کاشت عادی است و نگران نباشید. بعد از 3 ماه موها شروع به رشد می کنند و برای دیدن نتیجه نهایی به 6 تا 8 ماه زمان نیاز است. یک ماه بعد از کاشت، سه ماه بعد از کاشت و پایان ماه ششم بعد از کاشت مو اگر می توانید به کلینیک تهران کاشت بیایید و اگر نمی توانید عکس های روشن به شماره های کلینیک بفرستید.

اگر مورد اورژانسی ندارید فقط با واتس آپ یا اپلیکیشن روبیکا با ما در ارتباط باشید. پیام شما در اسرع وقت پاسخ داده می شود. مولتی ویتامین و قطره های تقویت کننده برای رشد و کیفیت بهتر موها مفید هستند. اگر می توانید مزوتراپی انجام دهید بعد از ماه چهارم 4 تا 5 نوبت با فاصله دو تا سه هفته بروید. برای مزوتراپی می توانید به کلینیک تهران کاشت بیایید. هر نوع فعالیت بدنی از جمله ورزش های سبک و سنگین، کلاه زدن، مو کوتاه کردن با قیچی یا ماشین بعد از یک هفته کاملا اشکالی ندارد. بعد از یک هفته مراقبت و پرهیز غذایی خاصی ندارید، اما خوردن سبزیجات و میوه پیشنهاد می شود.

Loader